scorecardresearch

178 Kocaali Aktaşspor: 10-Bu Yapı İnşaat&Hamarat; Kuyumculuk: 11 (Penaltılarla Şampiyon)

154 izlenme
Kategori Spor
Eklenme Tarihi 2 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
178 Kocaali Aktaşspor: 10-Bu Yapı İnşaat&Hamarat; Kuyumculuk: 11 (Penaltılar) / Kayalar Tarım 27 Sakarya Olgunlar Futbol Turnuvası
Hakemler: Atilla Karaoğlan, Engin Bıçak, Semih Kahraman
Kocaali Aktaşspor: Rahmi Avcı, Halil Karaaslan, Mustafa Ateş, Bülent Çakmak, Ayhan Kalyoncu, Murat Şengül, Engin Öztunga
Antrenör: Cengiz Gündüz
Bu Yapı İnşaat&Hamarat; Kuyumculuk: Şener Dönmez, Fatih Sarı, Cengiz Reis, Yasin Çelik, Ömer Gündostu (K.Kart), Bora Marangoz, Hasan Tuncel, Tuna Koçoğlu
Antrenör: Turan Varkan
Goller: Dk.12 Cengiz Reis (Bu Yapı İnşaat&Hamarat; Kuyumculuk), Dk.25 Engin Öztunga (Kocaali Aktaşspor)
Kırmızı Kartlar: Dk.36 Cemil İbiş (Yedek Kulübesindeyken), Dk.50 Ömer Gündostu (Bu Yapı İnşaat&Hamarat; Kuyumculuk)
NOT: Normal süresi 1-1 sona eren bu karşılaşmanın ardından penaltılara geçilmiştir. Penaltı tasnifi şöyle; 5’er Seri Penaltılar: Kocaali Aktaşspor: Halil Karaaslan (Gol), Bülent Çakmak (Gol), Cenk Burak Çankaya (Gol), Engin Öztunga (Gol), Murat Şengül (Gol). Bu Yapı İnşaat&Hamarat; Kuyumculuk: Yasin Çelik (Gol), Cengiz Reis (Gol), Hasan Tuncel (Gol), Fatih Sarı (Gol), Bora Marangoz (Gol). Birebir Penaltılar: Kocaali Aktaşspor: Mustafa Ateş (Gol), Meriç Akkaya (Gol), Rahmi Avcı (Gol), Ayhan Kalyoncu (Gol), Engin Özgunga (Kaleci çıkardı). Bu Yapı İnşaat&Hamarat; Kuyumculuk: Ceyhun Erdem Azgı (Gol), Tuna Koçoğlu (Gol), Şener Dönmez (Gol), Yasin Çelik (Gol), Cengiz Reis (Gol)
NOT: Bu sonuçla birlikte, Genç Olgunlar Kategorisinde Şampiyon Bu Yapı İnşaat&Hamarat; Kuyumculuk olmuştur.

Turnuvanın Ödülleri

Gol Kralları:
Tecrübeli Olgunlar Kategorisi: Aydın Kurucu (TÜVASAŞ)-20 Gol.
Olgunlar Kategorisi: Cavit Salpat (Suev İnşaat)-22 Gol.
Genç Olgunlar Kategorisi: Yasin Çelik (Bu Yapı İnşaat&Hamarat; Kuyumculuk)-49 Gol.
NOT: Ödülleri, Turnuva Tertip Komitesi Üyesi Yusuf Koç verdi.
---
En Az Gol Yiyen Kaleciler:
Tecrübeli Olgunlar Kategorisi: İrfan Arkan (TÜVASAŞ)
Olgunlar Kategorisi: Şaban Çolak (İmren Ciğercisi)
Genç Olgunlar Kategorisi: Rahmi Avcı (Kocaali Aktaşspor)
NOT: Ödülleri, Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (SASKF) Başkanı Yaşar Zımba teslim etmiştir.
---
En değerli Oyuncu:
Tecrübeli Olgunlar Kategorisi: Dr.Yaşar Yılmaz (Akyazıspor)
Olgunlar Kategorisi: Sinan Kahraman (İmren Ciğercisi)
Genç Olgunlar Kategorisi: Ferdi Aksakal (İdes Elektronik)
NOT: Ödülleri, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) İl Temsilcisi ve Sakarya Gazeteciler Birliği (SGB) Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Aydıntepe takdim etmiştir.
---
Fair-Play Ödülleri:
Tecrübeli Olgunlar Kategorisi: Şeyhmuz Aluş (Adaçağ İnşaat Coşkunspor)
Olgunlar Kategorisi: Yılmaz Karaaslan (Hun İlaçlama)
Genç Olgunlar Kategorisi: Ahmet Kara (Sakarya İz Reklam)
NOT: Ödülleri, Sakarya Amatör Futbolcular Derneği Başkanı Ömer Bektaş takdim etmiştir.
---
Tertip Komitesi Özel Ödülleri:
Hasan Yıldız (Yıldız Yemek Takımının Futbolcusu)
Şaban Özdem (İdes Elektronik Takımının Futbolcusu)
Orhan Muslu ve Sadık Ceylan (Seyirci)
Engin Bıçak (Hakem)
NOT: Ödülleri, turnuvaya yıllarca büyük emekler veren, geçtiğimiz yılın genel koordinatörü Şamil Bilgin teslim etmiştir.
---
Tecrübeli Olgunlar Kategorisi İkincisi: Osman Halil Madencilik
NOT: Kupasını, Ak Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç vermiştir.
---
Olgunlar Kategorisi İkincisi: Düzce Kurtsuyu Koç Ticaret
NOT: Kupasını, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel takdim etmiştir.
---
Genç Olgunlar Kategorisi İkincisi: Kocaali Aktaşspor
NOT: Kupasını, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Adnan Şimşiroğlu vermiştir.
---
Tecrübeli Olgunlar Kategorisi Şampiyonu: TÜVASAŞ
NOT: Kupa ve altınlarını İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı takdim etmiştir.
---
Olgunlar Kategorisi Şampiyonu: İmren Ciğercisi
NOT: Kupa ve altınlarını, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu vermiştir.
---
Genç Olgunlar Kategorisi Şampiyonu: Bu Yapı İnşaat&Hamarat; Kuyumculuk
NOT: Kupa ve Altınlarını Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş teslim etmiştir.
---
Final Gecesi Detayları:
***İhtiyaç Sahibi öğrencilere katkı sağlamak amacıyla düzenlenen Turnuvaya destek veren firmalara, Prof.Dr.Tansu Çiller Ticaret Meslek Lisesi Müdürü ve Turnuva Tertip Komitesi Başkanı Mithat Şahin tarafından birer plaket takdim edilmiştir. Plaket verilen firmaların isimleri, alfabetik sıraya göre şöyle; Ada AVM, Ada Tıp Hastanesi, Adalılar Yapı, Balıklı Sümer Mağazaları, Çiftçi Kardeşler Et Ürünleri, Gökhan Korkmaz Yapı Dünyası, Honda Sandıkçı Otomotiv, Kayalar Tarım, Kia Sandıkçı Otomotiv, Marmara İnan İzolasyon, Nimet Döner Restaurant, Osman Halil Madencilik, Ren Ada İnşaat, Sakaryagiad, Serdivan AVM, Serisan Fotokopi, Suev İnşaat, TOYOTA Türkiye A.Ş., TOYOTA Sandıkçı Otomotiv, Üçay Mühendislik Group, Veni Vidi Göz Hastanesi ve Zafer Ofset.
***Çiftçi Kardeşler Kasabı ve İmren Ciğercisi, şehit ailelerine dağıtılmak üzere koç hediye etmiştir.
***Tertip Komitesi tarafından, Turnuvanın isim Sponsoru Kayalar Tarım Firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ile mahdumlarına verilmek üzere hazırlanan Plaketi, Adapazarı Belediyesi Başkan Vekili Erol Aydın takdim etmiştir.
---
Kayalar Tarım Sakarya 27nci Olgunlar Futbol Turnuvasının enleri
***29 Mayıs Cuma akşamı başlayan ve 55 gün süren turnuvada 178 resmi maç oynandı.
***Turnuvanın en gollü maçları; Kayar Sucuk: 3-Bu Yapı İnşaat&Hamarat; Kuyumculuk: 21 ve Suev İnşaat: 15-Kaynarca-Kandıra Beton&Nuvos; Yapı İnşaat: 4.
***Turnuvada bir maçta en çok gol atan oyuncu Bu Yapı İnşaat&Hamarat; Kuyumculuk’tan Yasin Çelik oldu. (Bu Yapı İnşaat&Hamarat; Kuyumculuk-Kayar Sucuk maçında 17 gol)
***Turnuvanın en gollü akşamı; 10 Haziran Çarşamba. (5 maçta toplam 70 gol.)
***Turnuvanın en farklı galibiyetleri; Kayar Sucuk: 3-Bu Yapı İnşaat&Hamarat; Kuyumculuk: 21, Bu Yapı İnşaat&Hamarat; Kuyumculuk: 18-Sessan Makine: 0
***Turnuvanın oynanan resmi maçlarında atılan toplam gol sayısı; 1629
***Turnuvanın en erken golü, Tecrübeli Olgunlar Kategorisindeki Akyazıspor Takımının futbolcusu Erol Yıldırım’dan geldi. (Akyazıspor-NTK Yapı maçının 5nci saniyesi)
***Turnuvanın hiçbir maçı 0-0 beraberlikle, yani golsüz sonuçlanmadı.
***Turnuva boyunca 36 farklı hakem görev yaptı. Bunların en çok düdük çalan ismi 27 maç ile Engin Bıçak oldu.
***Turnuvada tam 26 FİFA Topu kullanıldı.
***Turnuvayı 55 gün boyunca yaklaşık 40 bin futbolsever izledi.
***Turnuvada her üç kategoride yaklaşık 650 futbolcu top koşturdu.
***Turnuva üçüncü kez internet üzerinden Dünya’ya canlı olarak aktarıldı.
---
Turnuvaya emek veren personel
Saha Görevlileri
Nurettin Elmacı
Ercan Konuklar
Murat Taşkın
Serkan Çelik
Erkan İslam
Tolga Ertürk
Efrahim Pişkin
Sezai İlkis
Furkan İlkis
Erdem Başak
Enes Taşkın